top of page
Az eprésző kislány

vígjáték

szereplők: 4 nő, 4 férfi

játékidő: 2 felvonás: 50+40 perc

 

Egy határ menti magyar faluba megérkezik a budapesti rendező, hogy színpadra állítsa az Eprésző kislány című népballada adaptációját. A faluban hagyománya van a hagyományőrző előadásoknak, amiket évről évre egy lelkes amatőr társulat mutat be a kultúrházban. Az egykori tanácselnök, a jelenlegi polgármester nemcsak a műkedvelő előadások állandó sztárja, de a közösség támasza, aki a fél falunak a keresztapja, a másik felének az esküvői tanúja, illetve a kuriózumnak számító vadászhétvégék szervezője is. A fellépők között találjuk a helyi iskola magyartanárnőjét, a közért pénztárosnőjét, a darab technikusa pedig a jóképű erdész. A próbákra rendszeresen ellátogat a tanárnő anyósa, aki pálinkával, harapnivalóval és jó tanácsokkal látja el az alkalmi társulat tagjait. Emelkedik az alkoholszint, tetőfokára hág a hangulat, elszabadulnak az indulatok.

Bemutatók: Szegedi Nemzeti Színház  (2021) (felolvasószínház) rendező: Szilágyi Annamária

Budaörsi Latinovits Színház (2022) rendező: Alföldi Róbert

A szent

vígjáték

szereplő: 5 nő, 5 férfi

játékidő: 2 x 60 perc

 

A hitét vesztett Gyula atya felmentését kéri a papi hivatás gyakorlása alól, miután a püspök tudomására jut, hogy álnéven erotikus regényeket ír. Gyula megkönnyebbülve kezdene új életet immár nős emberként. Megkéri egykori házvezetőnője, Jolán kezét, aki nagy szolgálatot tett az atyának a könyvek szerkesztésekor is, tudniillik gondosan javította Gyula helyesírási és anatómiai hibáit. Igen ám, de a falu közössége képtelen felfogni, hogy az atya, akit őszintén szerettek és tiszteltek, többé nem pap. Továbbra is tőle kérnek tanácsot, őt zaklatják gondjaikkal. Mikor a kilencéves Lacikának életmentő műtétre kell pénzt gyűjteni, Gyula és Jolán munkához lát, és 48 órán belül a szülők rendelkezésére bocsátja az összeget. A falu pletykafészkének, Marikának köszönhetően a sajtó is értesül a dologról és egy televíziós hírműsor után Gyulát „a Szentként” kezdik emlegetni. Csakhogy Gyula elzárkózik az interjúk elől és később már a közösség tagjait sem fogadja.

Bemutató várható időpontja: Szegedi Nemzeti Színház (2025) rendező: Alföldi Róbert

Esküvő után

vígjáték

szereplők: 3 nő, 2 férfi

játékidő: 75 perc

 

Amikor felmegy a függöny, Nóra menyasszonyi ruhában egy papírzacskóba lélegzik, pánikrohama van. Mögötte egy lagzi romjai. Az anyja, Klárika igyekszik megnyugtatni, ez azonban nem sokat javít a lány állapotán.

Hamarosan csatlakozik hozzájuk a szűk család: Laci, az újdonsült férj, Enikő, az anyja és Imre, a menyasszony apja. Imre elújságolja, hogy befizeti a fiatalokat egy rendhagyó nászútra Kazahsztánba, a fiatalokhoz azonban a szülők is csatlakoznak majd. Nem osztatlan a bejelentés sikere.

Bemutató: Szeged, Városháza Udvara (2022) rendező: Szilágyi Annamária

Gong

groteszk játék

szereplők: 3 nő, 5 férfi

játékidő: 90 perc

 

A Rákosi korban az irodalomnak is a párt irányelveit kellett követnie. Sok jelentős író és költő hallgatott el évekre, kizárólag a műfordításnak szentelve tehetségét és idejét. A színdarab 1955-ben játszódik Budapesten a Belügyminisztériumban illetve a Gong presszóban, ami Weöres Sándor, Kálnoky László, Szabó Lőrinc és Domokos Mátyás egyik törzshelye volt.

A cselekmény egy fiktív helyzetből indul ki. A presszósnőt, Ibolyát zárás után felkeresi az Államvédelmi Osztályról Nemoda elvtárs. Egy lehallgató készüléket helyez el a költők törzsasztala alatt. Megzsarolja a nőt, hogy ha nem működik együtt a hatóságokkal, nyilvánosságra hozza, hogy 1945 előtt bárcás volt, ami hogy-hogy nem lemaradt a káderlapjáról. Ibolya ennek ellenére figyelmezteti Kálnokyékat.  Másnap, amikor megérkezik a társaság, elfoglalja a szokott helyét, de egy igen érdekes műsort ad elő. Felolvassák Kálnoky rövid Shakespeare-groteszkjét. Az ÁVO tanácstalan, végül arra a következtetésre jut, hogy rejtjelezett üzenetekkel van dolga.

Bemutató: Szegedi Pinceszínház (2023) rendező: Varga Bálint

 
Ünnep

vígjáték

szereplők: 2 nő, 2 férfi

játékidő: 80 perc

 

Egy meg nem nevezett vidéki nagyvárosban az elismert író és hitvese, a rettegett biológia tanárnő a szentestére készülődik.  Hazavárják egyetlen gyermeküket, Évát, aki a fővárosban szerkesztőként dolgozik. A szülők várakozással tekintenek az ünnep és lányuk jövője elé, mert Éva – noha harmincötödik évében jár – ez idáig egy egyetlen udvarlóját sem mutatta be nekik. A szülők kitartó küzdelmet folytatnak egymással, a férj alkoholista és írói válságban van, a feleség mindenkit irányítani akar, ugyanakkor halálosan féltékeny… Házasságuk korántsem tökéletes, de páratlan humorérzékkel szemlélik az életet.

Bemutatók: Szeged, Városháza Udvara (2018) rendező: Szilágyi Annamária

Spirit Színház, Budapest (2019) rendező: Czeizel Gábor

angolul: Home Again címen Kugler Art Szalon, Budapest (2022) rendező: Roderick Hill

A bugaci határon

groteszk közmunka revü

szereplők: 1 nő, 4 férfi

játékidő: 2 felvonás: 60+45 perc

 

Özvegy Kendő Lajosné karvezetőt kérik fel, hogy a falu közmunkaprogramjában tevékenykedő férfiaknak tanítson be egy ünnepi műsort. Bár Rozika főállásban főnővér a pszichiátrián, a feladat nem várt kihívások elé állítja. A válogatott társaságból három úriembernek ugyan felsőfokú végzettsége van, a kóruspróbákon mégsem remekelnek. Vajon mivel mutatkoznak be a falunapon, ahova hivatalos lesz a környezetvédelmi miniszter is?

Bemutató: Szeged, Városháza Udvara (2019) rendező: Szilágyi Annamária

Anyák és lányok

vígjáték

szereplők: 3 nő, 1 férfi

játékidő: 2 felvonás: 60+40 perc

 

Teri az ötvenéves, négyszeresen elvált, dekoratív ügyvédnő fiatal szeretőt tart. Lányával, Emmával épp a második ex-férj temetéséről érkeznek haza, amikor Emma azzal szembesül, hogy a fiatalember beköltözött Terihez. Hamar kiderül, hogy Milán szellemei képességei elhanyagolhatók, ám fizikai adottságai kiválóak. Ezt nem is rejti véka alá, ideje nagy részét ugyanis félmeztelenül tölti. Emma terhes és nincs mellette férfi, de elhatározta, hogy egyedül is vállalja a gyermeket. Teri anyja hívatlanul toppan be vidékről, hogy a lányok immunrendszerét felerősítse egy kis hazaival. Milán kétes üzelmeire úgy derül fény, hogy egy füves sütivel véletlenül bedrogozza a gyanútlan nagymamát. Teriről közben kiderül, hogy nem veti meg az alkoholt, Emmáról pedig, hogy nem egy egyéjszakás kaland alkalmával lett terhes, mint ahogy azt korábban állította.

Bemutatók: Fergeteges látogatás címen: Turay Ida Színház (2021) rendező: Rozgonyi Ádám

Szeged, Városháza Udvara (2023) rendező: Szilágyi Annamária

Fergeteges komédia avagy anyák és lányok címen: Pécsi Harmadik Színház (2023) rendező: Vincze János

Az öltöztető

vígjáték

szereplők: 2 nő, 1 férfi

játékidő: 70 perc

 

Néveri Lajos, egykori színházi öltöztető nem teszi ki a lábát a lakásából, mióta szeretett főnöke, a népszerű díva elhalálozott. Észrevette azonban, hogy enyhül a fájdalma, ha a színésznő jelmezeit viseli. Egy nap a zárkózott és enyhén autisztikus fiúhoz bekopog az alsó szomszédja, M, mert Lajos eláztatta a lakását. M az első pillanattól fogva elfogadja a fiú furcsaságait. A lány író szeretne lenni, de jobb híján újságíró egy igénytelen pletykalapnál. Életét tovább nehezíti levakarhatatlan anyja, aki folyamatosan kritizálja, és saját problémáival fárasztja. Az asszony hívatlanul ugyan, de Lajos lakását is beveszi. Az a benyomása ugyanis, hogy a fiúban bizalmasára akadt.

M igyekszik Lajost kimozdítani egyrészt az apátiájából, másrészt a lakásából.

Bemutatók: Eötvös 10, Budapest (2021) rendező: Čarna Kršul

Békéscsabai Jókai Színház (2024) rendező: Tarsoly Krisztina

Szeged, Városháza Udvara (2025) rendező: Szilágyi Annamária

Legjobb barátnők

vígjáték

szereplő: 2 nő

játékidő: 60 perc

 

Elza rózsadombi lakást kap a férjétől ajándékba, hogy ott lábadozzon a plasztikai műtétek után. Legjobb barátnője, Nelli rendszeresen látogatja.
Elza hatalmas vagyonba házasodott be, van házvezetőnője és nevelőnője is, aki egy szem kisfiát, Nimródkát kényezteti, ha az anyja nem ér rá. Nelli kutatóorvos, aki hamarosan férjhez megy kissé zárkózott pszichiáter vőlegényéhez.
Hogyan támogatják egymást, és vajon mennyire őszinték egymással a legjobb barátnők?

Bemutatók: Szegedi Pinceszínház (2024) rendező: Varsányi Anna

Escargo, Pécs (2024) rendező: Varsányi Anna

Békéscsabai Jókai Színház (2025), rendező: Szilágyi Annamária

New York csalogánya

vígjáték

szereplők: 3 nő, 4 férfi, operaénekesek nélkül: 1 nő, 3 férfi - ebből egy zongoraművész (néma szerep)

játékidő: 2 felvonás: 60+40 perc

 

Florence Foster Jenkins különleges jelenség volt New York zenei életében, ugyanis annak ellenére, hogy rendszeresen adott ária esteket, elviselhetetlen hangja volt.

Hihetetlen összpontosítást igényelt a művésznő élettársától és menedzserétől, St.Clair Bayfield-től, hogy soha ne látogassák olyanok a koncerteket, akik nem elvakult hívei a dívának, a sajtó képviselőiről nem is beszélve. A darabban St.Claire egy zöldfülű újságírót kér fel, hogy készítsen az énekesnőről egy részrehajló interjúsorozatot. Az eredményt nem bízza a véletlenre, ő maga állítja össze a kérdéseket a fiatalembernek, aki ezidáig kizárólag a zoológiai rovatban publikált.

Bemutató: Szeged, Városháza Udvara (2021) rendező: Szilágyi Annamária

Hangulatvilágítás

thriller - monokomédia

szereplő: 1 nő

játékidő: 40 perc

 

A negyvenes éveiben járó Márta szomorúan tapasztalja, hogy Artúrral úgy bolyonganak a nagy családi házban, mint két ismeretlen. A háztartásbeli hölgy elkeseredésében szakemberhez fordul. Placsnányi doktor egy darabig értetlenül figyeli, hogy páciense egyedül jár párterápiára, de aztán elfogy a türelme. Márta magára marad. És támad egy merész ötlete.

Bemutató: Szeged, Városháza Udvara (2017) rendező: Szilágyi Annamária

Hangulatjelentés

monokomédia

szereplő: 1 férfi

játékidő: 50 perc

 

Az ötvenes évek elején a friss diplomás bölcsész irodalmi munkatársnak szegődik a színházhoz. Feladatkörébe tartozik a színészek ideológiai nevelése, ám ő inkább íróként szeretne kibontakozni. Kreativitását színházi vetélkedők rendezésében éli ki, hangulatjelentések (értsd, feljelentések) helyett pedig inkább csak afféle hangulatos jelentéseket ír az agitprop osztálynak.

Bemutató: Szeged, Városháza Udvara (2017) rendező: Szilágyi Annamária

Régi játszmák

vígjáték

szereplő: 3 nő, 2 férfi

játékidő: 90 perc

 

Sándor és Pál harminc éve nem látták egymást. A gimnáziumban legjobb barátok voltak, de Pál családja Amerikába költözött. Pálból neves terapeuta lett, Sándorból pedig közismert tévés műsorvezető.

Pál és menyasszonya, Lili miután hazaköltöztek Magyarországra, meglátogatják Sándort, aki állítása szerint boldog házasságban él Bertával. Pál elképedve nézi, ahogy Sándor szó nélkül tűri, hogy az asszony minden szavába belevág, megszégyeníti és lekezeli. Pál terapeutaként kioktatja Bertát, majd Sándornak is elmagyarázza, hogy verbális agresszió áldozata. Sándor ugyanilyen döbbenettel figyeli Lilit, aki annyira buta, hogy az már-már bizarr. A lány teljes magabiztossággal fejti ki nézeteit az amerikai kultúráról. a magyar találmányokról, és ugyanilyen gátlástalan szexuális téren is.

Időpontom van

monokomédia

szereplő: 1 nő

játékidő: 30 perc

 

Az éves rutinvizsgálatra készülődik a hetvenhetedik évét taposó kiváló özvegy. Kiválósága azonban csak a saját fejében létezik, a lánya – és a környezete – életét ugyanis megkeseríti. Csípős a nyelve, mindent és mindenkit kritizál. Alig várta, hogy a férjét eltemethesse, a lányát egyenesen gyűlöli, az unokájával nem tartja a kapcsolatot. Vajon mi történt a múltban, ami ezt az asszonyt így megkeserítette?

Tavaszi hangok

monokomédia

szereplő: 1 nő

játékidő: 40 perc

 

A Tavaszi hangok mesélője főállásban vécés néni egy pályaudvaron, mellékállásban pedig jósnő. Karrierjét prostituáltként kezdte, ez pedig a mai napig meghatározza mind a világlátását, mind az öltözködését.  Fegyelmit is azért kap, mert küllemével megtéveszti az utasokat a foglalkozását illetően. A darabból megtudjuk, hogy a vizelde látogatói közül kiváló érzékkel képes kiválasztani azokat, akiknek szükségük lehet egy tapasztalt asszony útmutatásaira. Saját magának ellenben képtelen útmutatást adni. Alkoholista férje pokollá teszi az életét, a szíve pedig meghasad attól, hogy egy szem lánya nem áll vele szóba, mert szégyelli.

Félelem

thriller, Stefan Zweig Angst című kisregénye nyomán

szereplő: 2 nő, 2 férfi, 2 gyerek

játékidő: 85 perc

 

Irene, a gazdag ügyvédfeleség épp fiatal szeretőjétől igyekszik haza, amikor egy idegen nő szólítja le, aki azt állítja, hogy a férfi menyasszonya. Irenét eddig is gyötörte a bűntudat, de a nő megjelenése (nem beszélve arról, hogy zsarolni is kezdi) félelmet ébreszt benne. Irene úgy dönt, hogy szakít a szeretőjével, ez azonban nem vet véget a zsarolásnak. A nő újra és újra felbukkan. Irene – bár úgy érzi, nyomban beleőrül a helyzetbe –igyekszik fenntartani a családja előtt a tökéletes anya és feleség látszatát.

​​

További színdarabok:
Divertimento
színdarab, 2 nő, 60 perc
A társkereső
thriller, 1 nő, 1 férfi, 60 perc
Az influenszer
monodráma, 1 nő, 25 perc
LiveCam
karanténdráma, 3 férfi, 60 perc
Palahányó
életrajzi dráma Balázs Jánosról, 3 nő, 3 férfi (1 néma)
Frida
monodráma 1 nő, 35 perc
Consuelo
libretto George Sand azonos című regénye nyomán

Varsányi Annát a Hofra Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli.

info@hofra.hu

+36 1 462 0880

  • Facebook Basic Black
  • Pinterest Basic Black
bottom of page